Bookmark and Share

Podzimní schůze VHL 2014

Vydáno dne 24. 11. 2014 (4785 x přečteno)

Protože VHL nemá zrovna nejlepší jméno, rádi bychom pro to něco udělali. Otázka je proč to jméno dobré nemá.


Jestli je to radou ligy (která se už několikrát obměnila) , nebo kvalitou soutěží či rozhodčích, pravidly nebo protože někdo bude pomlouvat a prudit vždy a všude a jakákoliv rada může dělat co chce a stejně bude pomlouván nebo někdo chce ligu jako takovou zlikvidovat, protože chce aby soutěžící jezdili k němu na soutěž. Někdo dobrý nápad vzniku ligy dostal téměř na dno a ať si každý sáhne na svědomí kdo. Myslíme si, že jakákoliv liga a sbírání bodů je pro soutěžící víc než objíždění jen soutěží, kde se body neudělují. V tomto regionu liga chyběla, teď je a stejně je to pro někoho špatně. Proto žádáme všechny co mají jakýkoliv návrh, abychom se sešli a zkusili rozumně se domluvit pro to něco udělat. Někdo tvrdí, že návrhy jsou smeteny ze stolu. O takovém případu nevíme. Pokud byl něčí návrh přehlasován, je to naprosto legitimní. I když letos bylo přihlášeno málo účastníků, pořád se jedná cca o sto hasičů, kteří sbírali body a stejný počet byl na těchto soutěžících bez přihlášení do ligy. Současná rada ligy působí krátce a nikdo na místě v radě nelpí, jen chce něco pro jiné dělat a novým tvářím v radě se určitě nikdo nebrání. Je ovšem dle našeho názoru udělat bod NULA a začít jinak, protože tento stav škodí soutěžícím, pořadatelům, všem. Proto byly osloveny všechny sbory z databáze OSH zda by měly zájem pořádat soutěž zařazenou do ligy. Jedním z návrhů je i změna teritoria a ligu Vsetínskou předělat na např. Valašskou, aby soutěže zařazené do ligy nemusely být jen na území okresu Vsetín. Víme, že prudiči zkritizují, že změna názvu nic neřeší, ale tady nejde o změnu názvu, ale systému. Vaše hádky odradily potenciálního sponzora a uvidí se, kolik prostředků dostaneme z OSH. I kdyby jsme nesehnali nic, ale dokázali, že chceme něco vytvořit a dovést k funkčnosti ke spokojenosti lidí, peníze se budou shánět daleko líp.

Společné sezení (schůzi) nad návrhem pravidel navrhuji 14.12. 2014 od 16 hod. v salónku restaurace Šaman (http://www.restaurace-saman.cz/ - 49°29'36.378"N, 17°57'49.013"E, popř. http://mapy.cz/s/dGDD ) .

 

Dne 7.11.2014 byla schůze VHL kde jsem čekal větší účast, bohužel nestalo se tak (pozvánka byla na facebooku VHL a v diskuzi na firesportu  - v ligových diskuzích VHL) Zde jsme seděli cca v 10 lidech nad 2. verzí pravidel. Z této schůze vznikla pravidla, která jsou ke stažení zde : navrh_VHL_2015_v3.pdf

Věřím, že schůze, která se bude konat 14.12. se zúčastní více zájemců.

 

Za radu VHL, Tomáš Mareček